Tajemství francouzského rukopisu

Celé kouzlo francouzského pravopisu je v tomto druhu linkování sešitu. A dřině.

Hodiny francouzštiny jsou pro francouzské děti dost náročné. Když už se naučí abecedu, čeká je pak skládání dlouhých slov a vět. Jedno z nejdelších francouzských slov “anticonstitutionnellement” má 25 písmen. No a otázka “Co je to?” se ve francouzštině píše “Qu’est-ce que c’est? Proto jsou hodiny francouzštiny dost výživné a profesoři hodně přísní. Jak na pravopis, tak na gramatiku.

Psaní jednotlivých písmen se tedy učí pomocí těchto linek. Každé písmeno a hlavně část písmene, má svou linku. A tyto papíry děcka používají ještě i na střední škole. Někdy je tady vlastně docela dost problém najít v obchodě jiný sešit nebo blog, než tady s těma linkama.

V 11-ti letech se Francouzi začínají učit minulý čas passé simple (francouzština má kromě podobných časů jako je v angličtině, tedy past simple, past continuous, past perfect, used to a would ještě hlavně tento dost zákeřnej, kterej se obejvuje jen v psané formě, literatuře). Passé simple umí francouzské děti spontánně použít, tento čas je totiž snad ve všech pohádkových knížkách. Jakmile jim ale dáte cvičení na časování sloves v passé simple, a jakmile mají jednotlivé tvary napsat, jakoby o tom nikdy neslyšeli. Jsou v pasti.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s